UKS Piątka kanał na Youtubie
Najbliższy długi weekend 15-18.06
NewsyWeekend 15-18 czerwiec zamyka zmagania ogólnopolskie i wojwódzkie w sezonie 2016/2017 dla zawodników szkół podstawowych.
Przed najważniejszym sprawdzianem staną 13letni konstantynowiacy. W Ostrowcu Świętokrzyskim podopieczni trenera Roberta Żołądka będą rywalizowali w stawce 300zawodników z 41 klubów w Drużynowych Mistrzostwach Województw.
Podopieczni trenera Roberta Bujnowicza z rocznika 2006 rozpoczynają swoją karierę w dwuboju Nowoczesnym na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Częstochowie.
Do Andrychowa delegowana została grupa 16 zawodników. Dla podopiecznych trenera Tomasza Kotusa będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzotwami Polski juniorów.
W Mławie na Mistrzostwach Dzieci w pływaniu również mamy Naszą reprezetantkę.
Trzymajmy kciuki !!!!
W rozszerzeniu linki do zawodów
Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat - II runda
W II rundzie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12letnich wystartowało 12 klubów wojewódzkich. Wśród blisko 60 zgłoszonych czwro śmiałków reprezentowało UKS Piątka Konstantynów Łódzki. Srebrny krążek wywalczył Franciszek Jarczewski na 200zm. W czołowej szóstce spośród podopiecznych trenera Roberta Bujnowicza znaleźli sie: trzykrotnie Franciszek Jarczewski IV m-ce 100 grzb, V m-ce 400dow, VI m-ce 100 mot oraz Stanisław Workert VI m-ce 200 grzb
Gratulacje !!! dla podopiecznych trenera Roberta Bujnowicza
W rozszerzeniu wyniki
ZWYCIĘSTWO NA STARCIE SEZONU OPEN WATER SWIMMING!

BRAWO KAROLINA!!!

W dniu dzisiejszym w Przystań Ostrów Warcki rozpoczął się sezon Open Water Swimming ( drugie zawody rozpoczynające sezon OWS odbywały się w Iławie). W Maratonie Pływackim Przeprawa przez Jeziorsko na starcie stanęło prawie 60 zawodników na dystansach 2 i 4km. W jak zawsze świetnie zorganizowanych zawodach przez Rajsport Active zwycięstwo odniosła Karo Owczarek. Karolina była też najmłodszą uczestniczką maratonu.
Gratulacje!

Finał OMDO
WIELKI FINAŁ OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA W WARSZAWIE !!!
Bardzo udany finał OMDO dla zawodników UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki :) Wychowankowie trenera Robert Bujnowicz rywalizując z 531 zawodnikami z 91 klubów w kraju w finale największej imprezy pływackiej w Polsce wywalczyli 5 medali (2s, 3b).
Srebrne medale wywalczyli po zaciętej walce w finale: Wiktoria Rucińska na 100m stylem klasycznym i Oskar Nuszczyński na 50m stylem dowolnym.
Brązowe medale zdobyli: Karina Łysakowska na dystansie 100m stylem dowolnym, Oskar Nuszczyński na 50m stylem motylkowym i Patryk Misztal na dystansie 100m stylem klasycznym.
4 miejsce wywalczyła Karina Łysakowska na 50m stylem motylkowym.
5 miejsce w finale wywalczyła Antonina Sulak na dystansie 100m stylem grzbietowym.
7 miejsce wywalczył Przemek Pawlak na dystansie 100m stylem klasycznym.
Ponad to Karina Łysakowska w punktacji FINA po 5 rundach wywalczyła 2 miejsce a Antonina Sulak 5 miejsce wśród zawodniczek z rocznika 2006 i otrzymały puchary i dyplomy z rąk Ministra Sportu :) :) :)
Wielkie gratulacje :) :) :)
W rozszerzeniu WYNIKI
EWKA NA PODIUM!!!
To nie jedyne dobre wieści jakie napłynęły ze stolicy. W Warszawie odbyła się V-ta edycja Pucharu Polski w dwuboju i tróboju nowoczesnym. Nasza reprezentka Ewa Pydyszewska, która w pierwszym dniu zajmujmowała VI-tą lokatę, po fantastycznym biegu wskoczyła na podium. Uplasowała się najniższym jego stopniu. Gratulacje!!! Ostatnia edycja Grand Prix Warszawa kończy sezon zasadniczy, w którym walczy się o awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Zawodnicy z Konstantynowa Łódzkiego w 100% uzyskali awans na najważnieszą imprezę sportową sezonu 2017. Olimpiada odbędzie się w Warszawie 14-16.07 a Naszymi reprezentantami będą: Ewa Pydyszewska, Adriana Rozberg, Sterniczuk Weronika, Rucińska Inga, Liwowska Maria, Romanowski Dawid, Iskra Szymon
Gratulacje!!! Wyniki w rozszerzeniu
Powitanie Lata
W sobotę 10.06.2017 na basenie CSiR w Konstantynowie Łódzkim odbyły się zawody "Powitanie Lata". Zawody miały charakter rodzinno - pokazowy. Udział brało 39 zawodników, którzy zmagali się na dystansach 25m grzbietem i 25m dowolnym. Wyścigii odbywały się w 6 kategoriach wiekowych. Na deser do rywalizacji przystąpili rodzice. Zarówno mamy jak i tatusiowie pokazali hart ducha na dystasie jednej długości. Kulminacyjnym mometem był start 22 sztafet rodzinnych (2x25m), co jest absolutnym rekordem ilości startujących zespołów rodzinnych w Konstantynowie Łódzkim. Gratulacje dla wszystkich uczestników za rywalizację Fair Play, a przede wszystkim niemal 100% uśmiechów
W rozszerzeniu WYNIKI
Dziękujemy p.Dyr. Krystynie Oparze, gospodarzowi imprezy sportowej oraz wolontariuszom zawodnikom i trenerem UKS Piątka za przeprowadzenie zawodów
Zachęcamy do podsyłania zdjęć z zawodów na Facebooku - Z góry dzięki!!!
Starty juniorów młodszych
NewsyOkres startowy rozpoczynają juniorzy z Konstantynowa Łódzkiego. Zawodnicy UKS Piątki z rocznika 2002 i 2003 startują w Otwartych Mistrzostwach Warszawy 02-03.2017. Formę sprawdzą w gronie blisko 700 zawodników z blisko 60 klubów na basenie Warszawianki. Anna Banasiak będzie reprezentowała Piątkę w Poznaniu w 3 Mitingu pływackim im.Macieja Frankiewicza. Najtrudniejsze zadanie w najbliższy weekend czeka Ewę Pydyszewską. 03 czerwca Zawodniczka Piątki Konstantynów Łódzki będzie rywalizowała w Mistrzostwach Polski Juniorów w trójboju
Trzymamy Kciuki!!!
W rozszerzeniu linki do wyników z zawodów
Bardzo wysokie V m-ce w Mistrzostwach Polski wywalczyła Ewa Pydyszewska. Zawodniczka UKS Piątka Konstantynów Łódzki osiągnęła najwyższą lokatę w karierze startów tróbojowych.
Równie udany start zaliczyli pozostali koledzy Ewy. W Otwartych Mistrzostwach Warszawy zawodnicy UKS Piątki Konstantynów Łódzki zdobyli 6 medali 2-3-1. Multimedalistą został Bartosz Skóra, który zwyciężył na 100 i 200klasycznym oraz dołożył srebro na 50 popularną żabką. Po srebrnym medalu wywalczyli Adriana Rozberg na 50 dow i Dawid Romanowski na 200 dow. III m-ce zajęła Weronika Sterniczuk w konkurencji 100 mot. Anna Banasiak w Poznaniu zajęła IV m-ce na 200zm i VI m-ce na 100 klas
Miłe informacje napłynęły z Torunia, gdzie dwukrotnie III m-ce wywalczyła Kamila Naji na 25m dow i 25 mot. Gratulacje dla podopiecznej trener Dominiki Gontarek
Mistrzostwa Województwa łódzkiego 12-13latków
NewsyMistrzostwa Województwa Łódzkiego 12-13latków odbyły się w Kutnie 31.05.2017r. O tytuły mistrza woj łódzkiego walczyło 126 zawdoników z 15klubów. Zawody w Kutnie były ostatnim i generalnym sprawdzianem dla UKS Piątki Konstantynów Łódzki przed finałową rundą Drużynowych Mistrzostw Województw 13latków, którę rozegrana zostaną w Ostrowcu Świętokrzyskim 17-18.06.2017. Sprawdzian oceniamy bardzo dobrze. Nasi 13latkowie w 100% poprawiali rekordy życiowe. Gratulacje!!!
Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 12-13 latków w Kutnie :) :) :)
Zawodnicy UKS PIĄTKA Konstantynów Łódzki podopieczni trenerów Robert Bujnowicz i Roberta Żołądka wywalczyli w Kutnie 3 medale (1z, 1s, 1b).
Złoty medal na dystansie 200m stylem zmiennym wywalczył Franciszek Jarczewski :)
Srebrny medal na dystansie 100m stylem klasycznym wywalczyła Inga Rucińska :)
Brązowy medal na dystansie 200m stylem zmiennym zdobył Szymon Iskra :)
4 m-ce wywalczyli Szymon Iskra na dystansie 100m stylem klasycznym, Inga Rucińska na dystansie 100m stylem dowolnym i Stanisław Workert na dystansie 200m stylem zmiennym.
5 m-ce wywalczyli: Franciszek Jarczewski na dystansie 100m stylem motylkowym i Oskar Stankiewicz na 100m stylem grzbietowym.
6 m-ce wywalczył Stanisław Workert na 100m stylem dowolnym.

Wyniki w rozszerzeniu